poniedziałek, 26 września 2016

Liebster Blog Award [1]


Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na pytania otrzymane od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz kilka osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im pytania. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

To moja kolejna nominacja, chociaż pierwsza, którą opublikowałam na tym blogu. tym razem nominowała mnie Iva Nerda z bloga Kiedy jesteś przy mnie. Bardzo jej dziękuję za to wyróżnienie <3

Zadane pytania i moje odpowiedzi:

1. Książka czy film?
Zdecydowanie wybieram książkę. Dlaczego? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Książka daje mi możliwość wyobrażenia sobie poszczególnych wydarzeń z historii. Dodatkowo podoba mi się to, że wiele ważnych scen nie jest pominiętych, co niestety często zdarza się w filmach (przykładem może być HP i Zakon Feniksa). Oczywiście w filmach zachwycają efekty specjalne, ale czasem czuję się zawiedziona, gdy rolę mojego ulubionego bohatera, gra aktor, który według mnie jest bardzo źle dobrany.

2. Rzeczywistość czy wyobraźnia?
Wyobraźnia. Odkąd zaczęłam pisać swoje opowiadania, mam wrażenie, że lewituję między rzeczywistością a fikcją. Moja wyobraźnia co chwilę mnie zaskakuje i aż się boję co jeszcze wymyślę.

3. Najlepszy komentarz jaki kiedykolwiek dostałaś od czytelnika.
Było wiele wspaniałych komentarzy, ale najlepszy dostałam od Rzan pod pierwszym rozdziałem Last Minute Love. Jest dla mnie wyjątkowy, bo ona betowała pierwszy mój tekst, a teraz jest moją betą na LML. To co napisała sprawiło mi ogromną radość i byłam z siebie mega dumna. Tak brzmiał jej komentarz:

“Będę pierwsza, która skomentuje, ha!

Chciałam Ci jeszcze raz powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak się rozwijasz. Pamiętam Twój pierwszy tekst na konkurs czy pierwszą miniaturkę. To co nam przedstawiłaś wyżej jest zupełnie inne, znajduje się na zupełnie innym poziomie. Dopracowałaś tutaj postacie, logicznie pomyślałaś nad zbiegiem ich wydarzeń i kolejną treścią.

Nie czuję tutaj żadnych zapychaczy, wszystko rozkłada się bardzo dobrze, logicznie moim zdaniem. Na szczęście nigdy sama nie musiałam być w takiej sytuacji, w jakiej znalazł się Malfoy, ale wielokrotnie stawaliśmy do przetargów z innymi firmami, gdzie nasze prezentacje były bardzo podobne. Bo w sumie też nie da się przedstawić oryginalnych założeń, gdy temat jest jeden, prawda? :)

Wydaje mi się, że ten pomysł z paplą Blaisem się udał :D Będziesz miała teraz szerokie pole do manewru związane też z tą postacią ;) Ciekawe czy planujesz, by Panowie się pogodzili lub chociaż próbowali? A może Zabini ucieknie z podkulonym ogonem z firmy?

Zastanawiam się, co nam zaserwujesz w kolejnych rozdziałaś, będę czekała na perypetie bohaterów, a raczej to, jak je nam przedstawisz :)

Pozdrawiam!
Rzan. “

Nadal uśmiecham się jak wariatka, czytając ten komentarz <3

4. Jesteś domatorką czy duszą towarzystwa?
Jestem domatorką nie lubię tłumów i hałasu. Od zawsze trzymałam się z boku i w realnym świecie nie mam zbyt dużo znajomych. Uważają, że jestem dziwna, bo nie chodzę na imprezy i nie palę. Taka już jestem i nie zamierzam się podporządkowywać.

5. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?
Za pięć lat widzę siebie pracującą w wyuczonym zawodzie, we własnym mieszkaniu, po którym biegałby mały kotek o imieniu Draco (mój osobisty Draco Malfoy). Chciałoby się, żeby był tam też jakiś przystojniak, ale zaczynam wątpić w to, że kiedykolwiek go znajdę :(

6. Najlepsze fanfiction, jakie kiedykolwiek przeczytałaś.
Mam wiele ulubionych opowiadań i ciężko wybrać to najlepsze jednak wydaje mi się, że wybiorę Ukochaną Polityka. To opowiadanie jest idealne pod każdym względem. Kreacja Draco jest taka jaka powinna być, Hermionę i jej rozterki po prostu uwielbiam. Gorąco polecam tą historię <3

7. Cytaty, którymi kierujesz się w życiu.
Przez trudy do gwiazd
Co nas nie zabije, to nas wzmocni
Don’t worry, be happy (zawsze pomaga)

8. Znienawidzona piosenka, która mimo wszystko nie chce wyjść Ci z głowy.
Nienawidzę disco polo a “Ona tańczy dla mnie” długo nie chciała wyjść mi z głowy.

9. Najlepszy polski wokalista/wokalistka?
Ojej ciężkie pytanie. Pozwól, że wymienię kilka, bo nie umiem zdecydować.
Wokaliści: Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Grzegorz Hyży
Wokalistki: Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Margaret, Sylwia Grzeszczak

10. Trzy rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność w ciągu dnia.
To także trudne pytanie! Ale ok, postaram się odpowiedzieć.
1. Moja ulubiona kawa z mlekiem. Piję ją w pracy i chociaż na chwilę się wyłączam. To taki mój sposób na stres.
2. Rozmowy z mamą. Zawsze po powrocie z pracy znajduję chociaż chwilę żeby porozmawiać z moją mamą. Często zdarza nam się kłócić, ale dzięki tym rozmowom wiem, że mogę na nią liczyć.
3. Pisanie/tłumaczenie. Zawsze wieczorem siadam do pisania i wtedy czas staje w miejscu. Zazwyczaj fajne pomysły spisuję wieczorem. Ostatnio najlepsze pomysły wpadają mi do głowy tuż przed wyłączeniem komputera. Moja wena sobie ze mną ostro pogrywa.

Nominuję:
Miss Sheriedan z bloga: http://malfoy-believe.blogspot.com/

Moje pytania:
1. Czy jest ktoś, kto wspiera Cię w pisaniu? Jeśli tak — kim on dla Ciebie jest?
2. Co według Ciebie powinno się znaleźć w dobrym opowiadaniu?
3. Co najbardziej doceniasz u swoich czytelników?
4. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
5. O ilu lat jesteś Potterhead?
6. Czy należysz jeszcze do jakiś fandomów?
7. Twoje ulubione imię męskie i żeńskie.
8. Co robisz, gdy masz chwilę dla siebie?
9. Czy jest jakaś seria, która urzekła Cię równie mocno co Harry Potter? (Jaka?)
10. Jakie miasto na świecie uważasz za najpiękniejsze i dlaczego?

Liczę na szczere odpowiedzi!
Powodzenia dziewczyny! :)

Pozdrawiam
Arcanum Felis

3 komentarze:

 1. Dziękuję Ci serdecznie, że znalazłaś chwilkę czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania :D Jak widzę, parę rzeczy nas łączy :p
  I tutaj masz u mnie big plusa, bo faktycznie, Ukochana polityka jest perfekcyjna pod każdym względem i często do niej wracam <3
  Pozdrawiam, Iva Nerda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, to była sama przyjemność :D Jestem ciekawa, w czym jesteś do mnie podobna ;) Oj tak ten fanfic jest idealny <3

   Usuń
 2. Dziękuję bardzo za nominację, odpowiedzi już u mnie :)

  Pozdrawiam,

  M. Sheriedan xx

  http://malfoy-believe.blogspot.com/2016/09/lba-2.html

  OdpowiedzUsuń

Mia Land of Grafic